**** Granuja ****

Lze zaplatit víc, než si vyděláme?


Všude, kde se za něco platí, můžeme někdy teoreticky narazit i na lidi, kteří by tam sice také za něco platit chtěli nebo měli, ale nemohou, protože nemají čím. Tak už to prostě na světě chodí, že někdo má peněz dost a někdo málo, respektive že má každý někdy míň a někdy víc. A mělo by tedy platit, že kdo zrovna peníze má, měl by si toho vážit a užívat, a ten, kdo je nemá, by se měl s utrácením rozloučit. Což ale dost dobře nejde, protože i ti, kdo penězi neoplývají, prostě určité záležitosti související s jejich životy financovat musí. Tak už to prostě je.

polské peníze

Ale každý může platit jenom to, na co má. A když na něco peníze nemá, zkrátka má smůlu. A pokud to zaplatit musí, je jen jediné řešení, jímž je půjčka. Jenže každý z nás ví nebo si snadno domyslí, že není získání půjčky vždycky samozřejmost. Není to třeba ani trochu jednoduché. Kdo totiž půjčky nabízí, ten také požaduje, aby mu bylo doloženo něco, čím se stane splacení takové půjčky jistým nebo aspoň velice pravděpodobným.

Lidé tak nosívají do bank nejrůznější potvrzení, dejme tomu o výši svých příjmů, o zaměstnání, dalších závazcích, svých ekonomických poměrech a podobně, a úředníci se tu těmito údaji vážně zaobírají. Plus se tu naprosto běžně nahlíží i do registrů dlužníků. A kdo není dokonalost sama, ten se půjčky nedočká.

ruské peníze

Ale to nemusí nikdy zase až tak moc vadit, protože je tu kromě bankovních půjček i americká hypotéka bez registru, a tu dostane i ten, kdo má k dokonalosti daleko. Protože musí zaručit splácení takové hypotéky zástavou nemovitosti, a v tom okamžiku je vrácení peněz tak jisté, že není třeba s výplatou této půjčky otálet. A kdo tedy vsadí na nebankovní hypotéku, ví od začátku, na čem je. Zda a za jakých podmínek ji dostane. A když ji pak dostane, může dál bez problémů financovat to, co je mu potřeba.


Categorized as: Peníze

Comments are disabled on this post