**** Granuja ****

Zkuste nový čajNa světě existují tisíce druhů čajů, a tak by byla škoda pít ty sáčkové, které nakoupíte v supermarketech. I když nesou označení čaj, kvalitnímu čaji se ani zdaleka nepodobají, a dokonce ani nevyrovnají jak kvalitou, tak svou chutí. Sáčkové čaje jsou víceméně drť – tedy odpad z výroby, který se uvolní při porcování čajových lístků. Přidává se k nim aroma nebo v lepším případě kousky ovoce, a sázkový čaj máte hotový. Existují samozřejmě i kvalitní sáčkové čaje, ale proč pít čaj, který je v sáčku? Není lepší si připravit čaj, který si sami naporcujete podle potřeby přímo z lístků?

červený čaj

Mnoho lidí, kteří teprve začínají s přípravkou čajů, má obavy, že nedokážou odhadnout porci čaje pro jednu osobu. Neví kolik čaje si mají nachystat k přípravě jednoho šálku a nebo celé konvičky. V každém kvalitním obchodě se kromě výběru mnoha druhů světových čajů dozvíte od prodávajícího, kolik čaje si máte připravit. Také se můžete dozvědět na internetu spoustu zajímavých informací o různých čajích, včetně toho jaké mají účinky. Čaje nepijeme jen na chuť, ale můžeme si je dopřát jako preventivní přípravek, který skvěle pomáhá na spoustu zdravotních potíží.

druhy čaje

Mezi ně patří i čaj pu erh, který se řadí mezi černé čaje. Má výraznou chuť a můžete se těšit na to, že vám pomůže s hormonální nerovnováhou a s hubnutím. Určitě si můžete dopřát šálek denně. Při přípravě sypaných čajů dbejte na to, abyste si ho připravovali podle návodu. Například zelené čaje by se nikdy neměly zalévat vařící vodou, protože ta může zničit všechny blahodárné látky, které zelený čaj obsahuje.

Čaje se dají pít nejen jako horké nápoje v zimním období, ale skvěle chutnají i jako ledová varianta. Věděli jste, že když do horkého černého čaje ještě přisypete ledové kostky, změní svou chuť a bude chutnat podobně jako kupovaný ledový čaj?


Categorized as: Nakupování

Comments are disabled on this post