**** Granuja ****

Život si nevybírá


Zdraví je velmi křehká věc a přijít o něj můžeme prakticky kdykoliv. Nikdy nikdo nevíme jestli se nám nestane nějaký úraz a nebo jestli u nás nepropukne závažné onemocnění. Existuje celá řada situací, které mohou člověka dočasně nebo napořád upoutat na invalidní vozík. Pro každého je taková situace velmi stresující, protože se musí naučit žít úplně jinak. Pokud jde o dočasný problém, je to daleko snažší než v případě trvalých následků.

mladá žena

Stačí chvilka a všechno je jinak
Každý má svůj život, ve kterém je zvyklý na určitý standard. Pro zdravého člověka je samozřejmostí, že jeho tělo funguje jak má. Teprve až nemůžeme chodit, ceníme si o to víc toho, co nám po zdravotní stránce zbývá. Jestli je to i váš případ a musíte být na invalidním vozíku, jediná cesta jak se z toho nezbláznit je zkusit se s tím smířit. Je to samozřejmě velmi těžké nejen pro samotného člověka který přišel o zdraví, ale také o jeho okolí.

Upoutání na invalidní vozík je velká psychická zátěž, se kterou je potřeba se vyrovnat. Pojišťovny sice proplácí invalidní vozíky, ale na ty plně elektrické se často musí pořádat sbírky, protože na ty většinou pojišťovny jen přispívají určitou částkou. Tyto vozíky ale stojí stovky tisíc korun, a tak jsou jejich uživatelé často odkázáni na sbírky. Pokud vám stačí obyčejný vozík, ten vám nejspíše plně uhradí pojišťovna. Každý vozík, i ten bez elektřiny, potřebuje čas od času servis, který si musí zajišťovat sám jeho uživatel.

starší žena

Ke zvýšení komfortu při jízdě a vozíku je dobré nepodceňovat ani příslušenství a doplňky, díky kterým bude jízda na vozíku od něco snesitelnější. Nedílnou https://www.linkos.cz/lekar-a-multidisciplinarni-tym/kongresy/po-kongresu/databaze-tuzemskych-onkologickych-konferencnich-abstrakt/nutricni-podpora-je-nedilnou-soucasti-lecby-pacientu-s-nadory-hlavy-a-krku/ součástí by měl být podsedák do invalidního vozíku Libelladesign, protože člověk na něm tráví většinu času. Díky podsedáku dojde k tomu že člověk nebude sedět na holém sedátku, což je skvělé v létě i v zimě. Snížíte tak i četnost onemocnění ze sezení na studeném podkladu.


Categorized as: Nakupování

Comments are disabled on this post