**** Granuja ****

Zabraňte nejhoršímuPožár vlastního domova nikdo zažít nechce. Lidé kteří už bohužel tuto zkušenost mají už teď dělají všechno pro to, aby se to už nikdy neopakovalo. Někdy k požáru dojde kvůli chvilkové nepozornosti. Tento typ požáru vzniká především od svíček. Lidé mají tendence nechávat svíčky hořet bez dozoru, nebo u svíčky prostě usnou. Nechávají je také hořet na zcela nevhodných místech, a za krátkou dobu začne hořet záclona nebo ubrus. Velice čestným jevem je to o Vánocích, kdy lidé nechávají hořet adventní věnce i přes noc.

hasič hašení

Požár může být způsoben mnoha faktory, a dalším z nich je například závada ve spotřebiči nebo v elektroinstalaci. I nový spotřebič v nově rozvedené elektrické síti vám může zkratovat a způsobit požár. Stává se to kvůli závadě ve spotřebiči, a nikdy předem nevíte, jestli se to stane zrovna u vás. Proto nikdy nenechávejte spotřebiče zapnuté bez dozoru. I když chcete třeba ušetřit a pustit pračku na levnější proud, nedělejte to, pokud nejste doma. Raději praní odložte.

Když už k požáru dojde a vy máte to štěstí že jste u toho a můžete začít hned hasit, nesmíte panikařit a musíte se snažit s chladnou hlavou požár uhasit. Měli byste vědět, jaký druh požáru můžete čím hasit. Pokud byste totiž použili nevhodný hasící prostředek, naopak byste požáru pomohli aby se rozšířil do dalších prostor.

hasicí přístroj

Důležité je mít doma hasící přístroj do domácnosti, který můžete použít v případě nouze. Existuje několik druhů přístrojů a každý se hodí na něco jiného. Existuje například práškový, kterým uhasíte třeba hořící olej. Dalším typem přístroje je pěnový, který ma také svoje pravidla použití. Mít doma hasicí přístroj je k nezaplacení, protože když ho budete mít při ruce během počátku požáru, můžete tím uhasit menší požár takřka ihned, a nemusíte čekat na příjezd hasičů, který může trvat i pár desítek minut.


Categorized as: Nakupování

Comments are disabled on this post