**** Granuja ****

Vytápění rodinného domuZimní období

Během tohoto ročního období můžou teploty spadnout dost pod nulu, což už pocítíme, a proto chodíme lépe oblékání. Když bychom však měli třeba v takové zimě sedět doma, tak to není nic příjemného. Při bydlení v panelovém domě máme většinou vystaráno, protože do radiátoru může jít teplo třeba z teplárny, takže nám stačí otočit pouhým kohoutkem a o víc kromě placení se nestaráme. U rodinného domu je to o dost složitější, protože třeba na vesnici můžeme na nějaké dálkové vytápění zapomenout. Musíme proto pořídit nějaký svůj zdroj tepla.

hořící dřevěné uhlí

Možnosti jsou od nějakého kotle na tuhá paliva přes plynový kotel až k tepelnému čerpadlu. Možností je opravdu mnoho, takže musíme zvážit pořizovací náklady, náklady na provoz a potřebný výkon. Třeba takový elektrokotel do staré nezateplené nemovitosti může být s nadsázkou finanční sebevražda. Naši volbu bychom měli prokonzultovat s odborníkem.

Tepelné čerpadlo

V dnešní době, kdy si mnoho lidí montuje na střechu fotovoltaiku, aby měli svůj vlastní zdroj elektřiny jsou také oblíbená tepelná čerpadla. Přeci jen jejich kompresor běží na elektřinu, která tedy tvoří hlavní provozní výdaj tohoto zařízení. Rozhodně pomůže, pokud ho budeme montovat do dobře zateplené nemovitosti. Tepelné čerpadlo má výhodu v ekologičnosti, protože nemusíme řešit nějaké emisní normy a z topení nevzniká smrad jako třeba z uhlí. Také se vyhneme práci, kterou provází topení tuhými palivy, protože ty někde musíme sehnat, uskladnit a následně do kotle přikládat.

teplo z krbu

Nevyhneme se ani vymetání komína, abychom měli pro spalování dobrý tah. Tepelných čerpadel je více druhů, přičemž záleží, odkud teplo odebírají a jestli ho předávají vodě, která koluje v radiátorech. Dle těchto aspektů se liší pořizovací cena. Každopádně v čerpadlech Plzeň Sunus.cz se těmito stroji zaobírají, takže jim rozumí a zajistí Vám i jejich montáž.


Categorized as: Nakupování

Comments are disabled on this post