**** Granuja ****

Stěhování hudebních nástrojů – to není jen přenášení kusů plechu a dřevaTipy pro bezpečné stěhování hudebních nástrojů Odnes to je téma, které se netýká jen špičkových hudebníků, ale i amatérů, co si tu a tam zahrají jen tak pro radost. Když se stěhují tyto předměty, musíme k nim přistupovat s nesmírnou citlivostí, podobně, jako ke stěhování pokojových rostlin. Říká se, že housle i klavíry mají duši, a zřejmě se to týká i dalších nástrojů, které jsou vyráběny s láskou, a hlavně lidmi, co svému řemeslu dokonale rozumí.

stěhování kytary

Nejjednodušší to bude zřejmě při stěhování foukací harmoniky. Tu si zastrčíte do kapsy u košile, a nic neřešíte. A cestou do nového působiště můžete stěhovákům zahrát úvodní skladbu z filmu „Tenkrát na západě“, kterou mistrovsky ovládal virtuos Lubomír Pleva. Jak k tomu ale přijde taková kytara? Co by tomu řekla vynikající zpěvačka a kytaristka, Vodnářka Lenka Filipová, jejíž prstoklad pohladí na duši, anebo Pavel Žalman Lohonka? Anebo Wabi Daněk, který nás jistě sleduje z muzikantského nebe. Jak bychom zahráli trampskou hymnu „Rosa na kolejích“, kdyby stěhováci odbývali svou práci a stěhování kytary by považovali za přemístění obyčejného kusu dřeva?

foukací harmonika

Kytara je alespoň lehká a stěhováci si s ní jistě poradí po svém, ovšem stěhování klavíru – to už je opravdu mistrovský kousek. Věděli jste, že klavír váží i víc, než půl tuny? A že to není jen dřevěná skříň, kterou popadnete ve dvou lidech a vynesete ven po schodišti? Stěhováci mají pro tyto situace speciální postupy a rozhodně se vyplácí stěhování klavíru svěřit profesionálům.

Ať už máte doma harfu, banjo, kontrabas, pozoun nebo soupravu bicí, důvěřujte stěhovací firmě, protože se postará nejen o citlivé přenášení nástrojů, ale zejména o jejich zabezpečení – zajištění proti pohybu a poškození povětrnostními nebo dalšími mechanickými vlivy. A poradí si i v situacích, kdy se stěhuje celý symfonický orchestr.


Categorized as: Podnikání

Comments are disabled on this post