**** Granuja ****

Pořiďte si brýle na modré světlo pro práci na PCPráce na počítači je jednou z nejnáročnějších pracovních aktivit, co se týče zrakové námahy. Lidský zrak totiž nebyl konstruován tak, aby tolik hodin denně civěl do monitoru s LED podsvícením, zvláště pak pokud tu nechybí modrá barva spektrálního vyzařování. Abychom to lépe pochopili, musíme se vypravit ven, do přírody, a sledovat sluneční pochody na obloze. Při východu a západu Slunce se barva slunečního kotouče mění do žlutavých, oranžových a červených odstínů. Jsou to dlouhovlnné, teplé spektrální barvy, které snadno pronikají skrze zemskou atmosféru, zatímco ty krátkovlnné barvy – zelená, modrá a fialová, jsou v atmosféře zachycovány a pohlcovány. Pronikají k nám pouze tehdy, je-li Slunce vysoko nad obzorem, odkud je vrstva atmosféry poměrně tenká, v porovnání se zapadajícím Sluncem, jehož paprsky již v té době v atmosféře překonávají dlouhou vzdálenost.

dívka v brýlích

Je tedy snadno pochopitelné, že modrá krátkovlnná složka optického záření je lidským zrakem v průběhu dne zaznamenávána pouze omezenou dobu, kolem poledne, cca v rozmezí od 9 do 15 hodin v závislosti na ročním období. Tím pádem není zrak přetěžován tak, jako u lidí, kteří sedí u počítače déle než osm hodin denně. Přetížení zraku se pak projevuje jeho vadami již v produktivním věku, a jistě s námi budete souhlasit, že to není v pořádku.

brýle na stole

Existuje však účinná pomoc proti tomuto fenoménu, a sice brýle na modré světlo, které modulují našemu zraku situaci, jako kdyby právě zapadalo Slunce za obzor. Tím pádem můžete pracovat na počítači bez obav déle a váš zrak bude dostatečně regenerován. Zároveň vám připomínáme vhodnou životosprávu a také dostatek spánku, abyste to nepřeháněli a na počítači netrávili celý den. Člověk není robot a musíme svému tělu také dopřát to, co mu náleží, tedy dostatek odpočinku a relaxaci, nikoli workoholické seance s vychloubáním, kolik práce zvládáte den co den.


Categorized as: Nakupování

Comments are disabled on this post


Comments are closed.