**** Granuja ****

Můžeme zhubnout i bez pohybu?


Hubnutí je většinou otázky cvičení a stravy. Ale spoustu lidí nechce cvičit. Nemají na to čas, nemají na to energii, nebo prostě mají k cvičení odpor. A co teď? Mají to rovnou vzdát, protože bez cvičení nemůžete nikdy zhubnout? Máme pro vás dobrou zprávu. Jde to i tak.

Někteří tvrdí, že cvičit může každý. Že když nemůžeme, hledáme jen výmluvy a omlouváme tím svou vlastní lenost. Ale není to pravda. Spoustu lidí má k cvičení negativní vztah již od školních let, kdy byl povinný tělocvik. Určitě víte, že v mnoha případech to nebylo nic, na co byste rádi vzpomínali. A někdo díky tomu získá k cvičení takový odpor, že ho nepřekoná po zbytek života.

hubnutí

Jiní lidé, třeba ti, kteří trpí vysokou nadváhou, až obezitou, nemůžou cvičit tak, jak by chtěli. Jsou sporty, které jsou pro ně zkrátka zapovězené. Třeba běhání. Každý pohyb je pro takového člověka o moc těžší, než pro někoho, kdo má normální váhu. Protože při pohybu jednoduše tahá spoustu kil navíc.

Pokud nechcete cvičit, můžete začít alespoň s přirozeným pohybem, který se určitě také počítá. Jsou to třeba procházky. A nemusí být jen účelné, že si vyjdete na procházku. Zkuste třeba parkovat dál od práce, nebo pokud jezdíte autobusem, vystupte o zastávku dříve a dojděte zbytek pěšky.

zhubnutí

Mnoho lidí užívá spalovače, které jim při cvičení pomáhají být maximálně efektivní a zhubnout více tuku. Ale víte, že existují i spalovače tuku bez pohybu? Ty vám mohou pomoci hubnout efektivně, i když nebudete cvičit, což je skvělé.

A samozřejmě záleží i hodně na stravě. Abyste hubnuli, musíte být v kalorickém deficitu. To znamená, že budete přijímat méně kalorií, než vydáte. Vyhněte se ve svém jídelníčku bílému cukru, smaženým jídlům a jídlům s vysokým obsahem tuku. Naopak, dbejte na to, abyste měli dostatek bílkovin a také spoustu čerstvého ovoce a zeleniny.


Categorized as: Nakupování

Comments are disabled on this post