**** Granuja ****

Kdo a jak vyrábí plastové květináče a potřeby pro zahradníkyMáte doma pokojové rostliny a přechováváte je v plastových truhlících a květináčích? Mají pastelové barvy, různou velikost a tvary, a vytváří zajímavou výzdobu části interiéru? Plastových květináčů existuje celá řada typů, některé jsou válcové, jiné kónické, mohou být také různě tvarované do roztodivných geometrických tvarů, zkrátka zde se bytoví a průmysloví designéři skutečně vyřádí. Kdo se tu ale také vyřádí, jsou jejich výrobci. Jedna věc je květináč navrhnout do výroby a věc druhá je samotný výrobní proces. A právě v tomto bodě bychom mohli vyzdvihnout společnost HRO TECHNOLOGY, která se zabývá vstřikováním plastů do tvarových forem.

plastový květináč pro rostliny

Proces výroby plastických hmot provází lidstvo již od první poloviny dvacátého století, tehdy se ve společnosti začal objevovat pouze bakelit, ale i ten dokázal uspokojit potřeby zákazníků, například u kování dveří a oken. Možná, že někteří z vás ještě máte doma staré bakelitové kličky na oknech, například ve sklepních kójích bytového domu. Bakelit však není termoplast, a právě ten zaznamenal v současné době výrazný vývojový skok kupředu. Výhodou termoplastů je schopnost roztavit hmotu do tekutého či kašovitého stavu a v této podobě jej pak vstříknout do formy a nechat zchladit, čímž vznikne přesná kopie povrchu, který je dán povrchem formy.

rostlina v květináči

Tímto způsobem lze vyrobit prakticky jakýkoli tvar, a do jisté míry i rozměr. Z termoplastů se zhotovují nejen květináče různých velikostí, barev a zaoblení, vyrábí se z nich i sportovní potřeby, kuchyňské náčiní a nádobí, domácí potřeby a drogerie, balené nápoje, hračky, obuv, nábytek, elektronika, a jistě byste dokázali vyjmenovat další příklady využití termoplastů. Navrhování a zhotovování vstřikovacích nástrojů a tvarových forem a začlenění této technologie do výrobních linek včetně automatizace celého procesu je doménou právě zmíněné společnosti HRO TECHNOLOGY, která se může zasloužit o zařazení do výroby i vašeho smělého projektu.


Categorized as: Nakupování

Comments are disabled on this post


Comments are closed.