**** Granuja ****

Jak podpořit podnikání?Bylo by krásné, kdyby člověk slavil se svým soukromým podnikáním vždycky jenom úspěchy. Jenže je skutečností, že to se mnohdy nestává. Jsou tu možné i nejrůznější problémy, které často vedou i k tomu, že dojdou peníze, které se nedají postrádat. A když pak není čím financovat to, co se financovat má? Co jenom s tím, když je jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná?

eura peníze

Určitě vás napadlo, že kdybyste byli v pozici takových právě neúspěšných podnikatelů, vzali byste si půjčku a bylo by to. A i to je vlastně možné řešení. Ale ono to není zase až tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ne proto, že by se půjčky nedaly sehnat, ale proto, že je nedostane jen tak někdo.

Když se žádá o půjčku třeba v bance, musí mít člověk dost vysoké příjmy plus čisté registry dlužníků, bez čehož se tu neuspěje. A to rozhodně nebývá pro soukromníky typické. Ti si v dané chvíli zrovna moc nevydělávají, vydělávají-li si vůbec něco, a přijít k nějakému tomu záznamu v registrech dlužníků je také hračka. A pak se v bance neuspěje.

peníze eura

Takže je rozhodně dobré to, že existuje i někdo jiný, od koho si lze půjčit také. A tím někým je samozřejmě nebankovní společnost. I když si i tato klade podmínky, které je nutno splnit, aby si zájemce o půjčku přišel na své, jsou tyto o poznání benevolentnější a snáze splnitelné. Vezměte si třeba jenom takovou nebankovní hypotéku. Oč jenom ta se získává snáze než nějaké ty bankovní půjčky! Protože co vyžaduje taková hypotéka bez registru? Pochopitelně schopnost toho, kdo si ji chce vzít, splácet. Ale jinak pouze záruku takového splácení v podobě nemovitosti. Ta se dá nebankovní společnosti do zástavy a člověk může čerpat i velké peníze. A když patřičně splácí, vrátí se vše časem zase do normálu. Což by se člověku, který by si nepůjčil peníze a stal se neplatičem, nejspíše nepoštěstilo.


Categorized as: Peníze

Comments are disabled on this post


Comments are closed.