**** Granuja ****

Hypotéka jako prostředek k plnění snůJen málokdo se celý život spokojí s myšlenkou, že nebydlí ve svém, ale je odkázaný na majiteli, který mu nemovitost pravidelně pronajímá. Tato nejistota ovšem vyhovuje jen málokomu a proto se hlavně mladí lidí uchylují k myšlence hypotéky. Ta v současné době představuje asi jediný možný způsob, jak financovat vlastní bydlení co možná nejvýhodněji. Existují i další možnosti v podobě dlouhodobých spotřebitelských úvěrů, kvůli své vyšší úrokové sazbě jsou ale krajně nevýhodné. Pokud i vy uvažujete nad cestou do banky, jistě vás napadá celá řada otázek. Schválí mi banka vůbec úvěr? Kde najdu tu nejlevnější hypotéku?

zlatá pokladnička

Hypotéka je v současné době jedním z nejvýhodnějších úvěrových produktů na trhu. Nabízí výhodnou úrokovou sazbu, poměrně dlouhou dobu fixace na 5-10 let a dlouhou dobu splácení v řádech desítek let. Není u nás dnes žádnou výjimkou hypoteční úvěry s délkou trvání i 30 let. Je vždy na dohodě mezi bankou a žadatel, jak budou podmínky hypotéky nastaveny.

Banky jsou poměrně vstřícné instituce, pokud se jedná o bezproblémové klienty, kteří mají dobrou finanční minulost. V současné době je ale vcelku jednoduché dostat se do finančních problémů, které mohou vést až do situace, kdy žadatel není schopen splácet. Je potřeba si proto připomenout i stinnou stránku těchto úvěrových produktů. Vždy je zapotřebí ručit nemovitostí, která v nejhorších případech může propadnout věřiteli.

podpis smlouvy

Vlastní úspory jako krok k hypotéce

Podmínky hypoték se výrazně zpřísnily, každý kdo chce zažádat o hypoteční úvěr, musí mít vlastní úspory v minimální výši 30% kupní hodnoty nemovitosti. V praxi to znamená jediné, pokud se rozhodnete pořídit si byt za 3 000 000, minimálně 300 000 musíte mít předem našetřeno.

V tomto ohledu jsou přeci jenom stále benevolentnější nebankovní společnosti, které tuto sumu mnohdy nepožadují. I zde je ovšem zapotřebí ručit nemovitostí.


Categorized as: Www

Comments are disabled on this post