**** Granuja ****

Houpačka se skluzavkou nemusí sloužit jen dětemPamětníci doby socialismu si možná ještě dnes dovedou vybavit tehdejší vesnické zvyklosti, kdy do obce zavítali komedianti, a rozpoutalo se tu bujaré veselí. V maringotkách se prodávala spousta drobností, vesměs hraček, a spolu s maringotkami se na volném prostranství objevovaly i kolotoče a houpačky. Ty bývaly jako jedny z prvních obsazovány dětmi, které si s nimi užívaly pochopení gravitačního zákona a odstředivé síly v reálné praxi. Děti samozřejmě nevyhledávaly houpačky kvůli praktickým cvičením výuky fyziky, ale šlo tu o něco docela jiného – o samotný proces houpání.

dětské hřiště se skluzavkou

Houpání na houpačkách, ať už jsou jakékoli konstrukce, přináší uvolnění mysli a jde o dokonalý antistres. Dětem rozhodně nemusí nikdo nic o houpačkách vykládat a samy dobře ví na základě vlastní intuice, že jim přinesou něco dobrého, a že půjde o příjemný zážitek. S dospělými je to poněkud náročnější, protože ti bývají již svázáni různými dogmaty a předsudky, že přece houpání je vhodné pouze pro děti, a že dospělý člověk by neměl být příliš dětinský.

dřevěné houpačky

Toto je ale chyba, protože právě dospělým by houpání pomohlo řešit jejich trable. Jde o to, co nejvíce se uvolnit a cítit se příjemně, abychom na základě vlastního pocitu – intuice lépe rozlišili to, co nám škodí, a co je nám ku prospěchu. Houpání lze vlastně přirovnat k masážím, tam se také na masérském stole cítíte skvěle (pokud ovšem jde o zkušeného a dobrého maséra), a díky masáži se vám pak lépe přemýšlí, organizuje váš život a plánuje mnoho vašich aktivit.

Neponechávejme tedy ležet dřevěnou houpačku se skluzavkou ladem a využívejme obě tato náčiní k našemu prospěchu. Skluzavku ponechejme dětem a o tu houpačku se s nimi podělme, v houpání se vystřídejme, abychom se nejen vrátili do dětských let, ale uvědomili si, jak zásadním pomocníkem houpačky jsou.


Categorized as: Nakupování

Comments are disabled on this post